SVS zahájí také rekonstrukci více než stoleté kanalizace v Litoměřicích

Aktualizováno 23. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

unnamed

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje v Litoměřicích rekonstrukci nevyhovující, 108 let staré kanalizace v Palachově ulici. Jak přitom uvedl generální ředitel SVS Bronislav Špičák, na kanalizaci je připojeno asi 350 obyvatel.

Stávající kanalizace v Palachově ulici z roku 1909 je ve velmi špatném technickém stavu, jak prokázala její kamerová prohlídka: vykazuje korozi do 50 %, místy duté prostory nad žlábkem, částečně kaverny ve stěně stoky a v okolí přípojek. V souběhu vedený vodovod z tvárné litiny vnitřního průměru 300, 125 a 100 mm z let 1972 – 1979 je v dobrém stavu a výměnu nevyžaduje. V rámci investiční akce SVS dojde k rekonstrukci 633 metrů kanalizace. Součástí stavby bude přepojení všech 138 stávajících domovních kanalizačních přípojek a rekonstrukce 19 kanalizačních šachet na trase. Stavba SVS bude koordinována s plánovanou investiční akcí města k úpravě Palachovy ulice.

Investorem stavby je SVS. Stavební práce začnou v následujících dnech (14. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 14. srpna 2017.  Jde o jednu ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Litoměřice, kde SVS pro rok 2017 naplánovala celkem 24 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 86 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace