SVS zahájí rekonstrukci čerpací stanice odpadních vod v Příšovicích

Aktualizováno 10. května 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

čistá voda

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provede na Liberecku další plánovanou investiční akci roku 2016 – rekonstrukci dožilé čerpací stanice odpadních vod v obci Příšovice. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Podtlaková čerpací stanice odpadních vod v Příšovicích je vybavena dvěma olejovými vývěvami, pro jejichž stáří a nedostupnost náhradních dílů již nelze zajistit servis. Elektroinstalace je celkově rovněž zastaralá a řídící automat je poruchový, proto SVS rozhodla o rekonstrukci čerpací stanice. V rámci investiční akce SVS dojde k výměně obou vývěv s příslušenstvím, tj. včetně sacího a výfukového potrubí a armatur. Pro zamezení šíření zápachu bude odfuk z vývěv vybaven biofiltrem. Součástí rekonstrukce je také elektroinstalace, osazení rozvaděče a řídícího automatu.

Investorem stavby je SVS. Stavba bude zahájena předáním staveniště 12. května 2016. Stavební práce začnou v následujících dnech (20. týden) a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. června 2016.  Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Liberec, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 12 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 74,4 milionů korun bez DPH.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace