SVS začíná s rekonstrukcí vodovodu v Chomutově

Aktualizováno 6. října 2016 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

svs

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje rekonstrukci nevyhovujícího úseku vodovodu v Chomutově, v části Kosmovy ulice u mateřské školky. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající vodovod v Kosmově ulici pod mateřskou školkou, mezi křižovatkami s ulicemi Třebízského a Hraničářská, je tvořen úsekem z oceli (z roku 1921) a z polyetylénu (z roku 2009). Řad vedený v asfaltové komunikaci ve vlastnictví města je ve špatném technickém stavu a poruchový, proto bude vyměněn. Součástí stavby je přepojení všech šesti stávajících domovních vodovodních přípojek na trase a napojení na navazující řady.

Investorem stavby je SVS. Stavební práce budou zahájeny bezprostředně po vydání výkopového povolení (předpoklad 41. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 15. listopadu 2016. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Chomutov, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 15 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 77,5 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality SVS

 

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace