SVS řeší ve Svoru havarijní stav svodného vodovodního řadu

Aktualizováno 31. srpna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí rekonstrukci nevyhovujícího úseku svodného vodovodního řadu ve Svoru z pramenních jímek Klíč. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Předmětem rekonstrukce je nevyhovující svodný vodovodní řad ze dvou pramenních jímek Klíč 5a a 5b pro Svor. Řad z oceli průměru 40 mm byl uveden do provozu roku 1923 a je ve špatném technickém stavu, proto SVS rozhodla o jeho výměně. Řad bude rekonstruován v celkové délce 270 metrů, rekonstruovaný úsek bude na obou koncích napojen na stávající vodovod v prostoru akumulační jímky.

Investorem stavby je SVS. Stavební práce probíhají a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. října 2016. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Česká Lípa, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 21 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 123 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace