SVS rekonstruuje přes 100 let staré vodovody a kanalizace

Aktualizováno 2. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

SVS Varnsdorf

Rekonstrukci 117 let starého vodovodu a 116 let staré kanalizace ve Varnsdorfu, v ulici 5. května a rekonstrukci 110 let staré kanalizace a 106 let starého vodovodu v Děčíně, v Tyršově a Labské ulici zahájila Severočeská vodárenská společnost (SVS). Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Ve Varnsdorfu byla přitom podle Hladíka kanalizace po roce 1990 většinou již vyměněna, původní zůstal pouze úsek mezi ulicemi Petra Bezruče a Čs. mládeže z roku 1899. Kanalizace je dnes vlivem stáří ve velmi špatném technickém stavu, jak prokázala její kamerová prohlídka, protože materiál potrubí je zkorodovaný nad 50 %, stěny potrubí jsou popraskané a prorostlými kořeny, v důsledku čehož vznikají četné kaverny. Kanalizační šachty na trase mají nedostatečný profil a chybí jim stupadla. Stávající vodovod v téže ulici byl uveden do provozu roku 1898. Stavební práce běží na plné obrátky a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 15. června 2015.

V Děčíně se jedná se o rekonstrukci 110 let staré kanalizace a 106 let starého vodovodu v Tyršově a Labské ulici, u nichž, stejně jako v předchozím případě, prokázala kamerová prohlídka špatný stav  – chybějící bloky zdiva, dna a pojiva, v důsledku čehož do ní natéká množství balastních vod. Jsou rovněž špatně napojené přípojky a nevyhovující šachty, proto SVS rozhodla o rekonstrukci. V souběhu vedený litinový vodovod pochází z roku 1909. Na řadu jsou nefunkční armatury a inkrustace přesahuje 20 %, proto bude vyměněn současně s kanalizací. Stavební práce byly zahájeny v těchto dnech a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. září 2015.

Naše voda, plánek lokality (Varnsdorf) SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace