SVS rekonstruuje poruchový vodovod v Liberci

Aktualizováno 22. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

SVS - opravy infrastruktury - 1

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila v Liberci rekonstrukci opakovaně poruchového vodovodu v Puškinově ulici. Uvedl to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající litinový vodovod o průměrech 100 a 125 mm v Puškinově ulici byl uveden do provozu roku 1969. Ačkoliv nejde o příliš starý vodovod, dnes je v nevyhovujícím technickém stavu. Důvodem je snížená kapacita potrubí vlivem inkrustace, jejímž důsledkem je slabý tlak a poruchovost. Kanalizace v tomto úseku není.

Nově bude pro vodovod použito potrubí z vysokohustotního polyetylénu HD-PE průměru 110 mm v celkové délce 823,5 metrů. Stavba bude provedena v otevřeném paženém výkopu. Její součástí bude přepojení stávajících 29 vodovodních přípojek na trase. Stavba je realizována v těsné koordinaci s městem a ostatními síťaři. Závěrem bude provedena obnova povrchů, investorem nových povrchů je statutární město Liberec.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena ve 29. týdnu odstraněním povrchů. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. září 2013. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Liberec, kde je pro rok 2013 naplánováno v této kategorii 19 staveb za 74 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic pro tento okres je letos 99 milionů korun. Souběžně probíhá v Liberci další investiční akce SVS – rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Luční ulici.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace