SVS rekonstruuje kanalizaci v ústecké Resslově ulici

Aktualizováno 12. března 2012 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

kanalizace, ilustrační foto

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje v Ústí nad Labem další z letošních plánovaných investičních akcí – rekonstrukci kanalizace v Resslově ulici. Oznámil to dnes portálu Naše voda mluvčí SVS Jiří Hladík.

Důvodem rekonstrukce kanalizace v Resslově ulici z roku 1935 je její technický stav. Podle kamerové prohlídky je stávající betonová stoka o průměru 400 mm v havarijním stavu, z 50% zkorodovaná a místy s chybějícím dnem, takže hrozí její destrukce. Stoka je uložena v průměrné hloubce 2,6 metru.

„Severočeská vodárenská společnost postupuje v souladu se svým plánem obnovy vodovodů a kanalizací. Tato stavba přispěje k bezproblémovému odvádění odpadních vod pro přibližně 400 připojených obyvatel,” řekl předseda představenstva SVS Tomáš Indra.

V rámci investiční akce SVS dojde k výměně 214 metrů dlouhého úseku za kameninu o průměru 200 mm. Součástí stavby bude přepojení 14 stávajících kanalizačních přípojek, přepojení osmi uličních vpustí a pět revizních šachet. Nové potrubí bude položeno v původní trase. Závěrem dojde k obnově obrusné vrstvy komunikace v šíři jednoho pruhu, tj. 1,6 metru.

Investorem stavby je SVS. Stavba bude zahájena předáním staveniště v 11. týdnu 2012. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. září 2012. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Ústí nad Labem, kde je pro rok 2012 naplánováno celkem 13 staveb za celkových 57,8 mil. Kč bez DPH.

Zdroj: SVS

Související rubriky: Vodovody a kanalizace