SVS: Provádíme rekonstrukci vodojemu v Podlesí

Aktualizováno 9. července 2013 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

Velky Tynec vodojem 1

Severočeská vodárenská společnost (SVS) začala celkovou rekonstrukci vodojemu v Podlesí na Českolipsku. Sdělil to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Malý starý zemní vodojem v Podlesí o objemu 10 m3 je ve špatném technickém stavu. Působením stárnutí materiálů, vnitřní vlhkost i vnější atmosférické vlivy způsobily jeho zchátralost. Vodojem je proto opakovaně poruchový, dochází k únikům vody stěnami a dnem. Stavebně a technologicky dnes již vůbec nevyhovuje požadavkům platné legislativy, protože ho tvoří pouze akumulační nádrž, nikoliv potřebný vstupní a manipulační prostor ani armaturní komora. Sanace se proto musí týkat veškerých vnitřních i vnějších konstrukcí a technologie.

V rámci investiční akce SVS dojde ke kompletní náhradě původní akumulační nádrže novou železobetonovou přesypanou konstrukcí akumulační nádrže, naplňující současné technicko- a kvalitativní požadavky a životnost. Nově bude doplněna odvětrávaná vstupní komora. Dojde rovněž k výměně nevyhovujících armatur, potrubí a snímačů.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 2. července 2013. Vlastní stavební práce započnou 15. července a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 14. týdnů od zahájení stavby, tj. do 15. října 2013.

Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Česká Lípa, kde je pro rok 2013 naplánováno v této kategorii 23 staveb za celkových 65 milionů Kč bez DPH. Celkový plánovaný objem investic pro tento okres – tj. včetně strategických – je letos 82 milionů korun.

Naše voda, ilustrační foto

Související rubriky: Vodovody a kanalizace