SVS provádí v Železném Brodě rekonstrukci vodojemu Hrubá Horka

Aktualizováno 27. července 2015 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

SVS - Hruba Horka rek VDJ

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí na Jablonecku další plánovanou investiční akci roku 2015 – rekonstrukci starého vodojemu Hrubá Horka v Železném Brodě. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Vodojem Hrubá Horka o objemu 100 m3 se nachází severně od města Železný Brod a slouží k zásobování přilehlé části Železného Brodu – Hrubá Horka. Jde o jednokomorový zemní železobetonový vodojem, který pochází z 50. let 20. století. Vodojem sice nevykazuje havarijní poruchy, ale vlivem stáří a působením vnějších i vnitřních klimatických vlivů se projevují poruchy, které mají negativní dopad na únosnost, použitelnost a trvanlivost objektu. SVS proto rozhodla o rekonstrukci objektu tak, aby byla zajištěna shoda se zněním stávajících norem. Investorem stavby je SVS. Stavební práce začínají v těchto dnech a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 15. října 2015.

Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Jablonec nad Nisou, kde je pro rok 2015 v této kategorii naplánováno celkem 14 staveb za 47,2 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic vč. strategických pro tento okres je 99,8 milionů korun (včetně stavby Úpravna vody Desná-Souš, doplnění 1. stupně separace).

Naše voda, plánek lokality SVS

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace