SVS provádí rekonstrukci vodovodu v Žatci

7. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

SVS opravy infrastruktury

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí na Lounsku další letošní plánovanou investiční akci – rekonstrukci vodovodu v Žatci, v ulici Kpt. Jaroše. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající litinový vodovodu vnitřního průměru 80 mm v ul. Kpt. Jaroše byl uveden do provozu roku 1955. Je vlivem stáří ve špatném technickém stavu a opakovaně poruchový, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. V souběhu s vodovodem je vedena betonová kanalizace z roku 1978, která je v dobrém stavu a rekonstrukci nevyžaduje. Nově bude použito potrubí z vysokohustotního polyetylénu HD-PE vnitřního průměru 80 mm v délce 200,5 metrů. Součástí stavby bude propojení do ulice K. Škréty z HD-PE vnitřního průměru 100 mm v délce 13 metrů a přepojení 15 stávajících vodovodních přípojek. Rekonstruovaný úsek vodovodu zajistí do budoucna bezproblémové zásobování pitnou vodou pro 55 připojených obyvatel.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 24. září 2013 zhotoviteli. Po vytyčení inženýrských sítí, zřízení dopravního značení a zajištění výkopových povolení započaly vlastní výkopové práce. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. prosince 2013.

Naše voda, ilustrační foto SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace