SVS provádí rekonstrukci kanalizace a vodovodu v Kadani

Aktualizováno 1. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

SVS

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Chomutovsku rekonstrukci nevyhovujících úseků kanalizace a vodovodu v Kadani, v ulici Jana Švermy. Uvedl to mluvčí společnosti Jiří Hladík.

Stávající kanalizační stoka z betonových trub vnitřního průměru 400 mm pochází z roku 1970. Stoka vedená v místní dlážděné komunikaci v majetku města v hloubce do 2,5 metrů je v havarijním stavu, jak prokázala její kamerová prohlídka – materiál potrubí je silně zkorodovaný a popraskaný. V souběhu vedený litinový vodovod vnitřního průměru 150 mm z roku 1950 bude vyměněn současně s kanalizací. Součástí stavby je přepojení všech 15 stávajících domovních vodovodních a 36 kanalizačních přípojek, jakož i rekonstrukce kanalizačních šachet na trase a napojení na navazující sítě. Stavební práce byly zahájeny v těchto dnech a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. prosince 2016.

Naše voda, plánek lokality: SVS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace