SVS provádí rekonstrukci kanalizace v Lenešicích

Aktualizováno 13. prosince 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

ucpaná kanalizace

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila na Lounsku rekonstrukci kanalizace v obci Lenešice, v ulici Vrbenského. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající betonová kanalizace ve Vrbenského ulici pochází z roku 1922. Je vedena v místní asfaltobetonové komunikaci v hloubce cca 2,5 metru. Vlivem stáří je materiál potrubí zkorodovaný, takže dochází k rozsáhlým prasklinám. Kamerové prohlídky ukazují havarijní stav potrubí, proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Souběžně vedený litinový vodovod z roku 1970 rekonstrukci nevyžaduje. V rámci investiční akce dojde k výměně stávajícího potrubí za kameninu vnitřního průměru 300 mm v délce 195 metrů. Stavba bude provedena v původní trase, v otevřeném paženém výkopu. Její součástí je přepojení stávajících kanalizačních přípojek a revizních kanalizačních šachet na trase.  Závěrem bude provedena úprava povrchu komunikace v rozsahu dotčeném stavbou.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla v těchto dnech přerušena a bude pokračovat, jakmile to umožní klimatické podmínky. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. června 2014.

Naše voda, foto SčV

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace