SVS: Probíhá rekonstrukce historického svodného vodovodního řadu v Lesném

Aktualizováno 13. září 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

_Jiretin pJ Lesne

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí na Děčínsku další plánovanou investiční akci roku 2015 – rekonstrukci 117 let starého svodného vodovodního řadu v osadě Lesné, jež je částí obce Jiřetín pod Jedlovou. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Voda z pramenišť v Lesném je do sběrné jímky sváděna dvěma řady: svodným vodovodním řadem z oceli vnitřního průměru 175 mm a druhým provizorním vodovodním řadem z lineárního polyetylénu, volně uloženým na dně Lesenského potoka. Ten nahradil původní ocelový řad vnitřního průměru 175 mm z roku 1898, který byl před několika lety odstaven z důvodu špatného technického stavu. Ve sběrné jímce se voda z obou svodných řadů smíchá a je odvedena do vodojemu Pěnkavčí vrch ve Varnsdorfu. Nyní SVS rozhodla o rekonstrukci odstaveného 117 let starého svodného řadu, aby mohl být provizorní řad vyřazen.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena v těchto dnech a stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 15. prosince 2015.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace