SVS musí vyměnit poruchový vodovod v Teplicích

Aktualizováno 10. července 2013 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Severočeská vodárenská společnost (SVS)  opravuje v Teplicích v Krušnohorské ulici poruchový vodovod. Uvedl to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající vodovod v Krušnohorské ulici byl uveden do provozu roku 1983. „Jde o poměrně nový vodovod z polyetylénu (PE) průměru 150 mm, který je však v nevyhovujícím stavu a opakovaně poruchový. Řad je veden převážně v chodníku a v zeleném pásu, z malé části v asfalto-betonové komunikaci. Kanalizace v této lokalitě k rekonstrukci určena není,“ řekl Hladík.

Nově bude pro vodovod použito potrubí z vysokohustotního polyetylénu (HD-PE) průměru 150 mm v délce 606 metrů. Stavba bude provedena v původní trase, přičemž v délce 50 metrů bude realizována bezvýkopovým způsobem. Její součástí je přepojení stávajících 15 vodovodních přípojek. Závěrem bude provedena obnova povrchu komunikace v rozsahu 115 m2 asfaltobetonu a 150 m2 zámkové dlažby.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 25. června 2013. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 31. srpna 2013.

Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Teplice, kde je pro rok 2013 naplánováno v této kategorii 15 staveb za celkových 74 milionů Kč bez DPH. Celkový plánovaný objem investic pro tento okres – tj. včetně strategických – je letos 97 milionů korun. Souběžně probíhají v Teplicích další dvě stavby SVS pro obnovu vodárenských sítí – rekonstrukce vodovodu v Českobratrské ulici a rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Duchcovské ulici.

Naše voda

Související rubriky: Vodovody a kanalizace