Světový Den vody: Severočeské vodovody a kanalizace zvou na exkurze

18. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

PVK - Loula ukázka měření - IMG_8633

Dodavatel pitné vody pro Mostecko, společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK), umožní od 22. března všem zájemcům z řad škol i široké veřejnosti exkurze na čistírnách odpadních vod a úpravnách vod. Připomíná to mluvčí SčVK Iveta Kardianová.

Zájemci se při nich seznámí s procesy, kterými voda projde, než se dostane do domácností a na čistírnách odpadních vod a odborníci SčVK vysvětlí, jak se voda čistí, než se vrátí zpět přírodě do vodních toků. Kolektivy, které mají zájem si čistírnu v jejich blízkém okolí prohlédnout a podívat se tzv. pod pokličku řemesla, mají možnost si domluvit exkurzi na telefonním čísle 840 111 111 či na emailové adrese info@scvk.cz.

Připomenutím Světového dne vody bude i vyhlášení vítězů fotosoutěže s názvem Voda základ života na Schole Humanitas jejíž jsou SčVK dlouholetým partnerem. Základním školám bude nabídnuta i soutěž Škola do přírody, která je určena žákům druhého stupně a jejímž úkolem je zmapování současného stavu biodiverzity vytypované lokality, porovnání současného stavu s minulostí a navržení možných vylepšení.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace