Světový den vody: OVAK připravuje atraktivní akce pro veřejnost

4. března 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

OVAK Den otevřených dveří 2016

V sobotu 2. dubna 2016 by si měli zájemci o vodohospodářskou problematiku rezervovat čas na první z Dnů otevřených dveří, které pořádá společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) pro veřejnost. Uvedla to dnes vedoucí oddělení vztahů s veřejností OVAK Radka Vanková.

V průběhu Dne otevřených dveří si mohou podle Vankové zájemci prohlédnout běžně nepřístupné prostory a poznat vodu skutečně zblízka. „Vydat se budete moci do Ústřední čistírny odpadních vod v Přívoze, která pomáhá životnímu prostředí v Ostravě. Poznáte moderní technologický proces čištění odpadní vody, pomocí kamery nahlédnete do kanalizačního potrubí v reálném provozu a také uvidíte sestup pracovníka OVAK a.s. do kanalizace. Ideální tedy je dát tento den vodě,“ láká Vanková. Další termín dne otevřených dveří je 7.5., a to v areálu úpravny vody Ostrava-Nová Ves.

Prohlídky budou probíhat na jednotlivých provozech vždy v 9:00, 11:00, 13:00 a v 15:00 hodin. Doporučujeme si prohlídky rezervovat předem na našem webu,“ konstatuje Vanková.

OVAK kromě toho připravil při příležitosti Světového dne vody pro zájemce možnost nechat si provést rozbor vody ze studně se slevou 15 %. „Využijte služeb naši špičkově vybavené laboratoře a zkušeností našich specialistů. Akce začíná 22.3., tedy na Světový den vody a skončí 31. května,“ upozorňuje Vanková.

Ta připomíná, že se Ostravsku přihlásilo přes 1000 čtvrťáků ze 40 ostravských škol do soutěže Hledej pramen vody 2016. „Úkolem dětí je vyřešit v prvním kole hned několik úkolů souvisejících s vodou. Pokračujeme v moderním pojetí soutěže. Zaměřujeme se na vodárenský geocaching. Děti se vypraví do terénu a budou hledat „kešku – poklad – odpověď na hádanku“ podle zadaných kritérií. Ti nejlepší čtvrťáci postoupí do velkého finále, které proběhne v červnu na Slezskoostravském hradě. Ačkoliv hlavní výhry – výlety za krásami našeho kraje – si odnesou 3 třídy, vítězové jsou všichni. Dozví se totiž, že mít dostatek vody není jinde ve světě běžné, a že bychom si měli této nejcennější tekutiny vážit a pečovat o ni,“ informovala Vanková.

Více na www.hledejpramenvody.cz, a akcích OVAK pak také na: www.ovak.cz

Naše voda, banner: OVAK

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace