Světový den vody: Muzeum Valtice otevře expozici Voda jako kolébka života

4. března 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

kašna zámek Valtice - IMG_5244

Vernisáž výstavy „Voda jako kolébka života“ proběhne v den oslav Světového dne vody 22. března 2016 v pobočce Národního zemědělského muzea (NZM) ve Valticích. Informoval o tom ředitel pobočky Vilém Křeček.

Výstava představí vodu jako klíč k životu na Zemi, jejíž hodnotu nelze vyjádřit čísly. Bude varovat před jejím neustálým úbytkem a povede k zamyšlení se nad vlastním způsobem života z hlediska udržitelného rozvoje. Voda je nejen klíčem k životu, ale i ke zdraví. Proto bude návštěvníkům nabídnut pohled na vodu také jako na léčivou sílu, která až zázračně ovlivňuje tělesné i duševní zdraví. Výstava bude zahájena vernisáží 22.3.2016, v den oslavy Světového dne vody. Volně k zhlédnutí bude v návštěvních hodinách muzea od 25.3. do 30.9.2016.

Muzeum má připraven i program pro školy a školky, děti a učitelé si tak mohou vybrat z nabídky zajímavých lektorských programů a muzejních dílniček, které budou opět probíhat v zábavném a zároveň vzdělávacím duchu. „Stejně jako v minulém roce budou mít návštěvníci možnost zakoupit společnou vstupenku se zámkem Valtice. Jedna vstupenka jim přinese jak seznámení s poutavou zámeckou historií, tak s muzejními expozicemi zaměřenými na zemědělskou, vinařskou a ekologickou tématiku,“ připomíná ředitel valtické pobočky NZM Křeček. Společnou vstupenku bude podle něj možno zakoupit opět na zámku Valtice.

Kontaktní osoba: Vilém Křeček, vilem.krecek@nzm.cz, 606 732 816. Adresa: NZM Valtice, Náměstí Svobody 8, 691 42 Valtice.

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tématikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. NZM má kromě budovy v Praze také další 4 pobočky (Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice). Muzeum Valtice se věnuje především vinařství, zahradnictví a ochraně krajiny.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (kašna na zámku ve Valticích)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství