Světový den vody 2017: Středočeské vodárny otevírají svá zařízení

8. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Den - středočeské vodárny

Svátek vody ve středu 22. března oslavuje společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) pořádáním Dne otevřených dveří. Informovala o tom dnes mluvčí SVAS Lenka Kozlová.

Zájemci z řad veřejnosti se podle mluvčí mohou seznámit s vodárenskou a kanalizační technikou, s prací centrálního dispečinku, s průběhem čištění odpadních vod a jinými zajímavostmi z oblasti vodárenství. V laboratoři pitných a odpadních vod na Kladně budou přijímat tento den vzorky vody, pouze z jiného zdroje než je vodovod, pro zkrácený rozbor 8 nejdůležitějších základních chemických ukazatelů v hodnotě 800 Kč – ZDARMA (PET láhve o obsahu do 1000 ml musí být pouze od neochucených vod, v opačném případě nelze rozbory provést z důvodu možného zkreslení výsledků u určitých stanovení). Jedná se o stanovení následujících látek: amonné ionty, dusičnany, dusitany, CHSK-Mn, mangan, pH, suma vápníku a hořčíku (tvrdost celková) a železo.

Středočeské vodárny umožní také veřejnosti vstoupit, před jeho rekonstrukcí, do věžového vodojemu v areálu vodárny a vystoupat 113 schodů k nádrži, která je umístěna ve výšce 25 metrů nad zemí.

Akce SVAS: (středa 22. 3. 2017 (8.00 až 17.00 hod., při špatném počasí pouze do 16.00 hod.)

–  areál společnosti U Vodojemu 3085, Kladno – Rozdělov ( bývalých kasáren v blízkosti SK Slovan)

ČOV Kralupy nad Vltavou, od koupaliště ke statku Strachov směr Veltrusy

ČOV Mělník – Mlazice, ul. Českolipská 3509 (pro školy je zajištěn mimořádný autobusový spoj)

Čerpací stanice Mělnická Vrutice – silnice Mělnická Vrutice – Hostín, cca 300 m před Hostínem odbočka vlevo

Zdroj a foto: SVAS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace