Světový den vody 2017: Setkání vodohospodářů se zástupci obcí na Boskovicku

7. března 2017 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Vodovody a kanalizace

logo_SDV

V pátek 24. března pořádá Vodárenská akciová společnost divize Boskovice při příležitosti Světového dne vody setkání se zástupci měst, městysů a obcí, kteří jsou členy „Svazku vodovodů a kanalizací,“ které divize provozuje na samostatnou smlouvu, a s představiteli orgánů veřejné správy a s dalšími hosty. Oznámila to Vodárenská  akciová společnost.

Zahájení divizních oslav Světového dne vody proběhne na novém vodojemu Klepačov, který je unikátní tím, že je celý sestavený ze sklolaminátového potrubí HOBAS o průměru 2,4m a také tím, že montáž celého vodojemu trvala přibližně 11 hodin.

V rámci odborné části vystoupí se svými příspěvky k aktuální vodohospodářské problematice předseda představenstva společnosti Jindřich Král a členové vedení divize Petr Fiala, ředitel divize Boskovice a Pavel Mikulášek, výrobně-technický náměstek ředitele divize Boskovice. „Jako zpestření programu hodláme účastníkům oslav nabídnout k ochutnávce několik vzorků vody s různou mírou koncentrace chloru ve vodě, aby sami vlastními chuťovými pohárky otestovali, jak zdravotně zabezpečená pitná voda bude chutnat,“ uvádí zpráva.

Zdroj: Vodárenská akciová společnost

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace