Světový den vody 2017: V Jeseníku pokřtí atlas pramenů

Aktualizováno 15. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Světový den vody lázně plakát

Světový den vody oslaví ve středu 22. března bohatým programem také v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku. Portál Naše voda o tom informovala manažerka lázní Věra Janků.

Celodenní program v Priessnitzových léčebných lázních zahrnuje jak program pro dospělé, tak samozřejmě i pro děti. „Pro děti máme připravené tematické dětské dopoledne a podvečerní zábavný program, pro dospělé akce tematické, koncert i taneční večer,“ přibližuje obchodní ředitel lázní Tomáš Rak. Aktivně se v Jeseníku s vodou setkáte od 15.00 hodin, kdy se můžete účastnit tzv. AQUA Gräfenberg Walking. Zábavná vodní varianta intenzivní pohybové aktivity známé jako severská chůze s holemi vám s příchodem jara jistě vlije novou energii do žil. V podvečer od 18.45 proběhne přednáška o pramenech na Studničním vrchu nad areálem lázní, kterým lázně vděčí za svůj vznik a věhlas.

Právě těmto pramenům je věnována zajímavá publikace, jejíž křest proběhne v 15.30 u oblíbeného Slovanského pramene. Po deseti letech totiž vychází druhé, rozšířené vydání Atlasu jesenických pramenů a jiných drobných památek. Atlas vyšel poprvé v  roce 2007 a je zatím nejucelenější publikací popisující slovem i obrazem unikátní soubor pramenů v okolí Jeseníku. „V knize je řada nových informací, které jsme získali během uplynulého desetiletí. Snažili jsme se celkově o širší a komplexnější záběr fenoménu pramenů. Kromě popisných vlastivědných informací jsme přidali příběhy lidí, kteří se podíleli na výstavbě či obnově a vše je uchopeno ze sociálního a kulturního pohledu. Věříme, že kniha pomůže lépe rozpoznat ‚poklad‘, který jakožto místní ve Studničním vrchu a jeho okolí máme,” uvádí autor knihy Lukáš Abt.

Naše voda, plakát: Priessnitzovy léčebné lázně

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony