Svaz průmyslu odmítá návrh zakazující firmám čistit odpadní vody s obsahem nebezpečných látek

8. března 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

kaly

Svaz průmyslu a dopravy ČR vyzývá poslance, aby odmítli pozměňovací návrh k novele zákona o vodách. Ten nově zakazuje výrobním firmám čistit odpadní vody s obsahem nebezpečných látek na komunálních čistírnách odpadních vod (ČOV). Portál Naše voda o tom informovala Lenka Dudková ze sekce komunikace Svazu.

Ty přitom dokážou odpadní vody z výroby vyčistit s vysokou účinností. Přijetí pozměňovacího návrhu by byl ničivý zejména pro menší podniky, které nemají jinou možnost, jak s odpadními vodami nakládat.

Návrh zákona i s pozměňovacími návrhy půjde v následujících týdnech do 3. čtení poslanecké sněmovny. Pozměňovací návrhy novely nebyly předloženy v rámci mezirezortního připomínkového řízení, a nejsou tak známy jejich přesné dopady. Toto je pouze jeden z příkladů, kdy je Sněmovně řada legislativních a pozměňovacích návrhů často předkládána bez předchozí odborné diskuse a analýzy dopadů.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace