Šumperská provozní představí v pátek vodohospodářskou techniku

27. dubna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

laboratoř - rozbory vody

Vodohospodářskou techniku, která slouží občanům Šumperska, Mohelnicka a Zábřežska, představí na Dnu otevřených dveří společnost Šumperská provozní vodohospodářská společnosti (ŠPVS) v pátek 28.4.2017. Informoval o tom obchodně správní ředitel společnosti Jan Havlíček.

K vidění budou například nejmodernější přístroje sloužící k monitoringu kanalizační sítě či vyhledávání potrubí. Zájemci si také prohlédnou sofistikovaný dispečerský systém, s jehož přispěním dokázala firma snížit ztráty vody z 50 % v roce 2003 na současných 12 %. Lidé nahlédnou i do laboratoří, které denně kontrolují kvalitu vody ve veřejném vodovodu, tak i ze soukromých studní. Zájemci mohou dorazit do areálu ŠPVS v Šumperku, Jílová 6 v 10:00 hod., kdy začne prezentace.

Péče o vodovodní a kanalizační síť je na severu Olomouckého kraje na evropské úrovni. „Velmi nám pomáhá členství ve skupině Suez. Tato celosvětová vodohospodářská společnost sleduje nejnovější trendy v oboru. Díky tomu máme přístup k moderní technice a zároveň můžeme využít zkušenosti odborníků ze zahraničí,“ uvedl Havlíček.

V rámci Dne otevřených dveří představí společnost ŠPVS mimo jiné nejmodernější systém Enigma, který v sobě kombinuje pokrokové způsoby vyhledávání skrytých úniků vody na potrubí. Tato unikátní technologie bude předvedena ve spolupráci s takzvanými hydrofonními senzory, které umožňují snímání zvuků přímo z prostředí vody ve vodovodním potrubí.

Lidé si také budou moci prohlédnout kombinovaný kanalizační vůz Kroll s kontinuální recyklací nasáté odpadní vody pro čištění kanalizačních stok a přípojek. Za pozornost bude stát také ukázka moderního systému kamerového průzkumu kanalizačního potrubí s barevným záznamem a vysokým rozlišením.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda (rozbory vody)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace