Studie EIA protipovodňové ochrany Neratovicka bude asi do roka

4. listopadu 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

čištění vody

Studie EIA, tedy posouzení vlivu na životní prostředí bude pro stavbu protipovodňové ochrany Neratovicka včetně chemičky Spolany hotová přibližně do roka. Informovala o tom ČTK.

Chemička s obcemi Neratovice a Libiš se nedávno dohodly na pořízení této studie. Následovat bude vypsání tendru na zpracování projektu. Znamená to další krok v přípravě budování protipovodňové ochrany regionu. ČTK o tom informovala manažerka komunikace Spolany Jitka Němečková.

Stavba protipovodňových opatření kolem chemického závodu Spolana v Neratovicích by mohla začít v roce 2020, jde o projekt za více než 1,3 miliardy korun. Jeho součástí by měla být například soustava hrází a také různá opatření, která mají snížit riziko narušení chodu čistírny odpadních vod a kanalizace nebo určit způsob ochrany skladovaného odpadu ze Spolany. Stavba by mohla být částečně placena například z programu ministerstva zemědělství.

Spolana také nechá zpracovat model proudění podzemní a povrchové vody. „V případě pozitivních závěrů dokumentace EIA a modelu proudění budou přípravné práce na projektu pokračovat zpracováním dokumentace k územnímu řízení,“ uvedla Němečková. O stavební povolení by Spolana mohla žádat nejdříve zhruba za dva roky.

ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace