Studenti z Kolína získali 50 000 korun za klip o tom, co nepatří do záchodu

20. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

298252_300_285

Studenti 2. lycea Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kolín získali hlavní cenu v soutěži v rámci projektu Doodpadu, aneb To fakt nevyčistíš v hodnotě 50 000 korun. Slavností vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 19. Března v budově ČEVAK v Českých Budějovicích.

Soutěž určenou pro kolektivy vyhlásila společnost Energie AG Bohemia a její dceřiné společnosti ČEVAK, VAK Beroun, VODOS Kolín, VHOS Moravská Třebová, AQUASERVIS Rychnov nad Kněžnou a VS Chrudim, které se zaměřují na provozování vodohospodářského majetku měst a obcí. Výsledky byly vyhlášeny u příležitosti Světového dne vody.

Studenti měli za úkol zpracovat prezentace, na základních školách se v rámci projektu Doodpadu pořádají výukové hodiny, kterými provází animovaná postavička kocoura AGIho. Tyto hodiny si mohou ředitelé a učitelé objednat prostřednictvím www.doodpadu.cz. Zatím se do projektu zapojilo na 4000 mladých lidí.

Naše voda, foto z akce: Lucie Váchová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace