Středočeští vodohospodáři věnovali občanům Kosovy Hory hřiště na pétanque

14. září 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

vodní srdce 100_0139

Zbrusu nové pétanquové hřiště získali obyvatelé Kosovy Hory od středočeských vodohospodářů prostřednictvím Nadačního fondu Veolia. Informovala o tom mluvčí 1. Středočeské vodárenské společnosti (1.SčV) Kristina Blaszczyková.

Projekt Nadačního fondu Veolia týkající se výstavby pétanguových hřišť je určen především seniorům a občanům, kteří chtějí ve svém volném čase sportovat nebo jinak aktivně žít.„Cílem projektu je podpora aktivního života obyvatel a současně i posílení mezigeneračního soužití ve volném čase. Plán vznikl již v roce 2006 a do konce loňského roku se nám postupně podařilo vybudovat šestatřicet pétanguových hřišť,“ uvedl Jan Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia Voda. V regionu společnosti 1. SčV, a. s. mají prostřednictvím fondu k dispozici hřiště na pétangue již občané Příbrami, Sedlčan a Říčan.

Nové hřiště slavnostně předal občanům Kosovy Hory ředitel fondu s manažerkou nadačního fondu Blankou Šrámkovou. Akce se zúčastnili také zástupci obce v čele se starostou Martinem Kramešem a zástupci společnosti 1. SčV včetně generálního ředitele Ivana Eise. Nechyběl ani symbolický neoficiální zápas, při kterém se zájemci dozvěděli i pravidla této hry.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace