Středočeští vodohospodáři dodávají stále kvalitní pitnou vodu

11. června 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kvalita pitné vody dodávané 1. SčV, a.s. není vlivem povodní výrazně zhoršena a má stále poměrně dobrou kvalitu. Zopakovala to dnes mluvčí společnosti Kristina Blaszczyková.

Vodohospodářům se podle ní podařilo rychle vrátit do normálu i mírné zhoršení parametrů jímané podzemní vody ve zdrojových studních pro veřejný vodovod Pečice. Preventivně nasazenou cisternu proto mohli v pondělí z obce stáhnout. „Lepší se také situace v Příbrami, aktuální rozbory vody na úpravnách a ve vodovodu Příbram potvrzují pouze mírné překročení běžných limitů zásobování pitnou vodou, které však nepředstavuje žádné zdravotní riziko,“ uvedla Blaszczyková.

Vodohospodáři z 1.SčV, a.s. stabilizovali provoz všech úpraven vod, a to včetně ÚV Kozičín, kde minulý týden došlo v důsledku povodní k přechodnému zhoršení kvality vyráběné vody. I ta však byla v souladu se stanovenými limity pro nouzové zásobování. Příznivě se také projevuje odpouštění vody z vodárenských nádrží. „Předpokládáme, že nejpozději do konce tohoto týdne dojde, po výměně vody ve vodovodní síti, dojde k obnovení její kvality dodávané pitné vody v mezích standardních hygienických parametrů,“ řekla Blaszczyková.

1. SčV, a.s. je provozovatelem vodovodů a kanalizací v majetku obcí a měst na Příbramsku, Praze-západ a Praze-východ. Společnost zásobuje pitnou vodou 110 000 obyvatel a spravuje 777 kilometrů vodovodní sítě a 534 kilometrů kanalizačních stok. K lepší a dostupnější informovanosti zákazníků slouží zákaznické centrum v Příbrami a kontaktní místa v Sedlčanech, Mníšku pod Brdy, Říčanech, Českém Brodě a Jesenici a bezplatná zákaznická  linka 840 111 322.

1. SčV, a.s. je členem skupiny Veolia Voda.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace