Středočeští vodohospodáři deratizují stoky

9. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

odkalovaci jimka2

Celoplošnou deratizaci stokové sítě zahájí v polovině dubna vodohospodáři ze společnosti 1. SčV, a. s. Uvedla to Kristina Blaszczyková, mluvčí 1. SčV s tím, že postupně hodlají využít zhruba sedm tisíc kanalizačních vstupů v lokalitách Příbramska, Sedlčanska, Mníšecka, Říčanska, Jesenicka a Českobrodska. Na hubení hlodavců spotřebují na tunu nástrah.

„Domovem potkanů je bohužel zároveň i kanalizační síť, kde je největším problémem jejich výskytu používání drtičů domovních odpadů či zbytky u popelnic a v kanálech. Obyvatelé tak nebezpečným škůdcům vlastně zajišťují přísun potravy a podporují jejich život,“ řekla Kristina Blaszczyková.

Vodohospodáři zahájí celoplošnou deratizaci v polovině dubna. Provádí ji každoročně odborná firma podle harmonogramu, a to s ohledem na počasí či na základě oznámení o výskytu hlodavců ze strany obyvatel. K dispozici má zhruba sedm tisíc kanalizačních vstupů a plánuje využít asi jednu tunu návnad. „Deratizace je prováděna umisťováním speciálních nástrah obsahujících rodenticidní přípravky do vlhkého prostředí kanalizačních šachet stokových sítí,“ sdělila Kristina Blaszczyková a dodala: „Aby bylo dosaženo maximální účinnosti deratizace a počet hlodavců se dostatečně snížil, je potřeba deratizaci opakovat ještě v podzimních měsících. Skončit by měla do konce listopadu.“ Náklady na hubení hlodavců se letos vyšplhají téměř na půl milionu korun.

Nahlásit zvýšený výskyt potkanů, v lokalitě provozované společností 1. SčV, a.s.,   mohou obyvatelé přímo na vodohospodářském dispečinku  tel. č. 318 622 631.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace