Středočeský kraj bude iniciovat stavbu přehrady na Berounce

17. června 2013 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Přehrady a vodní díla

Přehrada Fláje - IMGP2059

Náměstek hejtmana Středočeské kraje pro životní prostředí Marek Semerád zvažuje, v důsledku povodňových událostí, možnost vybudování přehrady na řece Berounce, kterou prý prakticky nelze regulovat. Uvedl to server prvnizpravy.cz.

O úmyslu podle serveru informoval web Středočeského kraje. O nádrži na Berounce vodohospodáři s ekology diskutují již řadu let, ale naráží na problémy kvůli specifickému reliéfu údolí. Podle některých názorů by však mohla eliminovat následky stále se opakujících povodní, jak v jejím povodí, tak v povodí Vltavy. Povodně by v takovémto případě mohly mít mírnější průběh nejen ve Středočeském kraji, ale i v Praze.

,,Já si samozřejmě plně uvědomuji možné důsledky takové stavby na přírodu v okolí řeky, je ale otázkou, co je důležitější – zda lidské životy, nebo okolní příroda“, uvedl Semerád. ,,Osobně jsem připraven vést na toto téma diskuze jak s občany, tak i s odbornou veřejností a politiky, kteří se k této záležitosti budou chtít vyjádřit,“ doplnil Semerád s tím, že to v žádném případě neznamená žádné, a to ani předběžné, kroky k realizaci takového projektu.

www.prvnizpravy.cz

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka