Středočeské vodárny zvýšily v reakci na teroristické útoky v Paříži zabezpečení vodní sítě

16. listopadu 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

Středočeské vodárny P8240054

Středočeské vodárny zvýšily zabezpečení vodní sítě, reagují tak na páteční teroristické útoky v Paříži. Informuje o tom zpravodajství ČTK s tím, že vodárny k zabezpečení využijí i bezpečnostní agenturu.

Opatření se týká podle mluvčí vodáren Lenky Kozlové vybraných vodohospodářských zařízení, objektů a také bude zvýšena ochrana vodních zdrojů. Středočeské vodárny provozují vodovodní síť na Kladensku, Mělnicku a okolních okresech.

„Teroristické útoky, které se odehrály v Paříži, jsou mimořádnou událostí s možnými dopady i na Českou republiku. Z tohoto důvodu je nutné zvýšit bezpečnostní opatření v našem regionu,“ uvedl primátor Kladna a předseda představenstva společnosti Vodárny Kladno – Mělník (VKM) Milan Volf. Vodohospodářskou infrastrukturu společnosti VKM provozují Středočeské vodárny.

Vodohospodářská zařízení v regionu provozovaném SVAS jsou nepřetržitě monitorována dálkovou ostrahou prostřednictvím pultu centrální ochrany, uvedl generální ředitel Středočeských Vodáren Jakub Hanzl. „S okamžitou platností jsme přistoupili k preventivnímu kroku a od soboty 14. listopadu došlo k posílení zabezpečení objektů trvale fyzickou přítomností pracovníků bezpečností agentury až do odvolání,“ dodal Hanzl.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace