Středočeské vodárny otevírají svá zařízení u příležitosti Světového dne vody

16. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

koz

Svátek vody oslavuje společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) pořádáním Dne otevřených dveří v pondělí 23. března od 8,00 hod do 17,00 hodin v sídle společnosti na Kladně a na provozovaných čistírnách odpadních vod (ČOV) v Kralupech nad Vltavou a Mělníce. Sdělila to mluvčí společnosti Lenka Kozlová.

Zájemci se mohou  seznámit s vodárenskou a kanalizační technikou, s prací centrálního dispečinku a jinými zajímavostmi z oblasti vodárenství.

V sobotu 21. 3. mohou zájemci se podívat pod delší době do prostor úpravny vody na Klíčavě, kde se seznámí s technologií úpravy vody.

V laboratoři pitných a odpadních vod na Kladně budou přijímat tento den vzorky vody pro zkrácený rozbor 8 nejdůležitějších základních chemických ukazatelů v hodnotě téměř 800 Kč – ZDARMA (stačí PE láhve o obsahu do 1000 ml).

Po loňském úspěchu opět umožní Středočeské vodárny veřejnosti vstoupit do věžového vodojemu v areálu vodárny a vystoupat 113 schodů k nádrži, která je umístěna v 25 m nad zemí. Na obvodu nádrže je zřízen ochoz. Půlkulová nádrž na vodu o průměru 11,5 m je nastavena válcovou plochou o výši 4 m a pojme 800 m3 vody. Celková výška vodojemu je 42 m. Vodojem z roku 1936 svému účelu sloužil až do konce 80. let minulého století. Po vybudování nového zemního vodojemu Kožova Hora a přepásmování sítí přestal plnit svoji funkci.

V sobotu  21. 3. 2015 lze navštívit mezi 9,00 – 16,00 hod

Úpravna vody Klíčava, v obci Zbečno za mostem odbočit směr přehrada Klíčava

prohlídka začíná vždy v celou hodinu, poslední v 16 hod.

V pondělí 23. 3. lze navštívit mezi 8,00 – 17,00 hod, ve zhoršených klimatických

podmínkách pouze do 16 ,00 hod:

–  areál společnosti U Vodojemu 3085, Kladno – Rozdělov,

(u bývalých kasáren v blízkosti SK Slovan)

ČOV Kralupy nad Vltavou, od koupaliště ke statku Strachov směr Veltrusy

ČOV Mělník – Mlazice, ul. Českolipská 3509

 

Naše voda, foto: Středočeské vodárny, a.s.

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace