Stock přeorientoval svou výrobu na nápoje typu vaječný likér

17. září 2012 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Voda a naše peněženka

Božkov_Vaječný_likér

Společnost Stock Plzeň, která je největším výrobcem lihovin v Česku, se po pátečním vyhlášení prohibice soustředí na produkci nízkoalkoholických značek a na výrobu pro export. Uvedl to dnes mediální zástupce společnosti Jiří Janoušek.

„Po dobu trvání prohibice budeme na našich linkách stáčet jen produkty, které lze nyní legálně prodávat v maloobchodní síti i v gastronomii nebo produkty pro zahraniční zákazníky,“ uvedl generální ředitel Stocku Plzeň Petr Pavlík. Podle něho se jedná především o produkty řady Božkov, která zahrnuje řadu značek vyhovujících současným podmínkám. Jedná se například o Božkov Vaječný likér, Božkov Vaječný likér Vanilka, Božkov Griotte, Božkov Jablko, Božkov Švestka, Božkov Zlatý nebo Božkov Rumové Pralinky.

Zároveň ovšem bude pokračovat i produkce řady dalších značek určených na export nebo značek, u nichž se používají dlouho trvající technologické postupy. Například v případě Fernetu Stock trvá doba výroby od macerace směsi bylin do lihu, přes zrání v dubových kádích až po stačení do lahví téměř 12 měsíců. Fernet Stock Exclusive zraje v dubových soudcích nejméně tři roky a sladový destilát pro výrobu Printer´s Whisky zraje ve dřevě dokonce nejméně 6 let. „Výrobu těchto tradičních značek zatím prohibice nijak neovlivnila,“ dodal Pavlík.

Naše voda

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka