Stavba vodovodu u Velkých Přílep u Prahy začne na jaře

6. září 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

přípojka

Stavba nového vodovodu u Velkých Přílep u Prahy začne na jaře. ČTK to dnes řekla starostka Statenic Miroslava Šmardová s tím, že vybudování vodovodního přivaděče bude stát kolem 17 milionů korun.

Po dokončení obslouží až 10.000 obyvatel ze tří vesnic a jeho kapacita má i rezervu pro případ dalšího rozvoje obcí. Nyní je na společný projekt obcí Velké Přílepy, Úholičky a Statenice vypsaný tendr, jeho výsledek by měl být známý ještě letos. Kdy budou práce hotové, zatím není jasné, potrvají několik měsíců. Kritériem výběru firmy, která vodovod postaví, nebude pouze nabídnutá nejnižší cena, ale také co nejkratší termín, do kdy stihne práce dokončit. Nový přivaděč by se měl napojit na potrubí v Roztokách u Prahy, které je součástí pražského vodovodního systému. Nyní Velké Přílepy zásobuje vodojem, který se nachází přímo u obce.

Počet obyvatel Velkých Přílep vzrostl díky velké výstavbě v posledních letech zhruba trojnásobně na více než 3000 lidí. Problémy s nedostatkem vody obec řeší už několik let, v minulosti se i stalo, že voda přestala téct úplně. Úholičky mají necelou tisícovku obyvatel, Statenice zhruba 1500.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace