Stavba protipovodňových opatření ve Znojmě se vleče

Aktualizováno 31. srpna 2012 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině , Vodovody a kanalizace

ilustrační foto

Technické potíže komplikují stavbu dlouho připravovaných protipovodňových opatření na kanalizaci v Krapkově a Melkusově ulici ve Znojmě, které před deseti lety postihla povodeň. Povodí Moravy slibuje, že stavba čerpací jímky skončí letos. Píše o tom Znojemský deník.„Kanalizace v okolí Vídeňské ulice způsobila v posledních letech problémy nejméně dvakrát. Po mimořádně silném přívalovém dešti před dvěma lety zaplavila voda některé garáže, zahrady a sklepy v Krapkově a Melkusově ulici, které těžce zasáhla i povodeň před deseti lety.

Posílení a vylepšení kanalizace v obou ulicích, což je jiná větev, než která způsobila zaplavení silnice koncem minulého týdne, chystá znojemská radnice a Povodí Moravy již řadu let. Zahájené stavební práce však provází série technických problémů.

„Práce v daném úseku komplikuje náročný terén. Jde o staré řečiště a hloubení šachty v tomto terénu je velmi obtížné. Přesto předpokládáme, že práce skončí ještě během letoška,“ informovala mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace