Startují nominace na cenu Josefa Vavrouška

14. února 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

Moldan Pitek - ceny Josefa Vavrouška 2015

Ode dneška je možné nominovat adepty na držitele letošní Ceny Josefa Vavrouška, kterou každoročně uděluje Nadace Partnerství za ochranu životního prostředí. Informoval o tom Martin Gillár z uvedené Nadace.

Prestižní cena se vyhlašuje na počest předního českého ekologa a bývalého ministra životního prostředí Josefa Vavrouška, který před dvaadvaceti lety tragicky zahynul v Tatrách. Nominovat je možné na www.cenajosefavavrouska.cz až do konce dubna ve dvou kategoriích – za dlouhodobý přínos životnímu prostředí a za významný ekologický počin.

Cena Josefa Vavrouška je respektované ocenění, kterým se doposud může pyšnit pouze třiatřicet osobností. „Povolání, věk ani známá tvář při konečném výběru nerozhodují. Důležitý je přínos nominovaného člověka ke zlepšení životního prostředí,“ vysvětluje Tomáš Růžička z Nadace Partnerství a dodává: „Chceme ocenit jak celoživotní práci prověřených osobností, tak dát příležitost těm zajímavým a odvážným lidem, kteří zrovna nezachraňují svět, ale svým přístupem mění pohled a přístup lidí k životnímu prostředí třeba jen v obci nebo regionu,“ vysvětluje smysl kategorií Růžička.

Nominaci lze podat přímo na oficiálních stránkách cenajosefavavrouska.cz. Stačí uvést jméno a příjmení nominovaného, podrobný popis konkrétního činu nebo činnosti, za kterou je kandidát navrhován a v čem je výjimečný a jméno a kontakt na navrhovatele.

Naše voda, foto (Bedřich Moldan a Daniel Pitek) Nadace Partnerství

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině