Starosta Zálezlic chystá kvůli hrázi trestní oznámení

23. července 2013 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Prevence povodní, voda v krajině

Zálezlice povodeň_v_roce_2002_se_zákresem_linie_PPO

Starosta Zálezlic Jiří Čížek chce kvůli špatnému materiálu v hrázi v místní části Kozárovice podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Píše o tom deník Mladá fronta DNES.

„Pokud se ta hráz neopraví celá a neprošetří se to, musíme to udělat. Víme, že může dojít k obecnému ohrožení,“ vysvětlil Čížek. S oznámením bude čekat, dokud nedostane písemné podklady z kontrol, které se na hrázi uskutečnily. Na to, že hráz obsahuje místo kvalitního materiálu stavební suť a třeba i příbor, upozornila MF DNES už včera. Místní to zjistili při opravách po červnové povodni.

Včera stavební firma podle Čížka začala na místě pracovat, i když věděla, že se čeká ještě na soudního znalce. Navíc podle něj zmizel i původně připravený vadný materiál na opravu. Místo něj stavební společnost dovezla nový.

Majitel firmy Dalibor Řehák to odmítá. Hráz se podle něj jen připravuje tak, aby se dalo začít stavět. „Jenom odebíráme věci, které zbyly po rozplavené hrázi a které se mají podle projektu odvézt pryč. A ani jsme nic nového nepřivezli. Já se domnívám, že pan starosta lže,“ řekl. Do sporu se chystá vložit i vlastník hráze, tedy Povodí Vltavy. Hodlá svou cestou prověřit pevnost hráze, jejíž oprava v roce 2002 stála tři miliony korun.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta DNES – střední Čechy

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy, Voda a naše peněženka