Starobrno Ležák získal zlato na soutěži World Beer Cup 2012

29. května 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Petr_Hauskrecht,_garant_kvality_pivovaru_Starobrno_a_Ondřej_Koucký,_manažer_kvality

Starobrno Ležák zaznamenal skvělý úspěch na prestižní soutěži World Beer Cup 2012, jejíž výsledky byly vyhlášeny začátkem května v San Diegu. Informovala o tom dnes PR manažerka společnosti Heineken Zuzana Kosáková.

Starobrno Ležák totiž podle ní získal první místo v soutěžní kategorii Bohemian Style Pilsener, kam pivovary z celého světa přihlásily celkem 62 pivních značek. Cenu koncem minulého týdne v německém Norimberku převzal garant kvality starobrněnských piv Petr Hauskrecht. „Nepasterizovaný Starobrno Ležák se vaří z nejlepšího moravského sladu a nejjemnějšího českého chmele, odkud pramení jeho jemněchmelená chuť. Hustá a krémová pěna je korunou léty prověřeného umu starobrněnských sládků, kteří čerpají z tradic moravského pivovarnictví,“ charakterizuje vítězné pivo Hauskrecht. Starobrno Ležák nezískal významnou cenu poprvé. Daří se mu i v domácím klání, naposledy bodoval v pivovarníky uznávané kategorii Světlý Ležák Premium na prestižní soutěži Pivo České republiky 2011.

Letošní soutěže World Beer Cup 2012 se účastnilo 799 pivovarů z 54 zemí celého světa. Hodnotilo se celkem 3 921 pivních vzorků v  95 přihlášených kategoriích, což je nejvíce za uplynulých šest let. World Beer Cup 2012 je největší komerční mezinárodní pivní soutěží na světě.

Pivovar Starobrno stojí na Starém Brně již 140 let, a ačkoliv jde o moderní pivovar, zachovává tradiční výrobní postupy, doplněné inovacemi a moderními technologiemi. Od roku 2008 je zde v provozu nová varna, od roku 2010 přímo v areálu funguje i linka na výrobu a stáčení piva do 1,5 litrových Maxilahví – obalů ze speciálního plastu, vyvinutých speciálně pro pivo. Díky ní i díky stálému zájmu konzumentů o piva vařená v pivovaru na Mendlově náměstí dle tradičních receptur z vybraných odrůd českého chmele a moravského ječmenného sladu, se v pivovaru Starobrno ročně vaří více než milion hektolitrů piva. Starobrno má v portfoliu tradiční výčepní piva (Tradiční,Černé, Řezák), Ležák, pivní speciál Baron Trenck, nefiltrovanou kvasnicovou třináctku a unikátní speciály Zelené pivo a Modrou Kometu. Velké oblibě se mezi spotřebiteli těší jedenáctistupňové Medium. Piva z portfolia starobrněnského pivovaru se pravidelně umisťují na předních příčkách v degustačních soutěžích.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách