V srpnu otevřou v Petrově nový přístav na Baťově kanálu

14. ledna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

petrov2

Nový rekreační přístav Petrov bude letos v srpnu otevřen na Baťově kanálu, jedné z nejpopulárnějších turistických atrakcí jižní a východní Moravy. Uvedl to ve zprávě Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Jan Chmelíček.

 

Přístav v Petrově, jehož stavba byla zahájena loni v říjnu, je největší novodobou investici na této vodní cestě. Poskytne kotviště až pro 45 lodí, jejichž posádky zde najdou veškeré služby, tedy tankování, čerpání odpadů, toalety, sprchy a další nezbytná infrastruktura, bez které se dynamický rozvoj rekreační turistiky na kanálu neobejde. Tato investice Ředitelství vodních cest ČR vyřeší současný kritický nedostatek stání pro lodě, omezující další rozvoj plavby a podnikání na Baťově kanálu.

Ten se v posledních letech stal vyhledávanou turistickou atrakcí. V loňské plavební sezóně ho navštívilo 75 tisíc turistů. V minulosti byla vybudovaná souvislá síť veřejných přístavišť na celé této vodní cestě, ale další růst jejího využívání narážel na nedostatečnou kapacitu kotvišť. Otevření přístavu tak současně zvýší bezpečnost plavebního provozu, kterému dosud vadily lodě kotvící podél břehů kanálu.

Naše voda, foto: PMO

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony