Správa NP Šumava představí revitalizaci potoku Hučina

19. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

HUCINA Iva Bufková NP Šumava1

Správa NP a CHKO Šumava představí na tiskové konferenci v úterý 26. listopadu jeden ze svých největších revitalizačních projektů potoku Hučina u Černého Kříže. Informoval o tom mluvčí Správy parku Pavel Pechoušek.

Zahájení konference proběhne v 10.30 hodin před Informačním střediskem Stožec a zúčastní je jí mimo jiné ředitel Správy NP a CHKO Šumava Jiří Mánek, geobotanik Správy NP a CHKO Šumava Iva Bufková a vedoucí Oddělení monitoringu koordinace výzkumu a dokumentace Eva Zelenková.

Potok Hučina u Černého Kříže byl v minulosti sevřený do napřímených a hluboce zaříznutých kanálů, nyní se mohl opět a snad již definitivně vrátit do původního meandrujícího mělkého koryta a stejně jako kdysi se bude přirozeně vlnit šumavskými loukami v oblasti Vltavského luhu. S přirozeným tokem se vrátí pestrost stanovišť pro vodní živočichy i rostliny a zvýší se jejich rozmanitost. Již minulý týden 17. října napustila Správa NP do obnoveného původního koryta potoka zkusmo poprvé vodu. „První pstruzi se v něm objevili již druhý den po napuštění,“ uvádí Iva Bufková.

Naše voda, foto Iva Bufková

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství