Správa NP Šumava postavila dalších 16 přístřešků pro turisty

18. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

NP Šumava - přístřešek Stožec

Na nejoblíbenějších turistických trasách postavila Správa NP a CHKO Šumava 16 nových přístřešků pro turisty. Informoval o tom mluvčí Správy NP Pavel Pechoušek s tím, že projekt přístřešků navazuje na již existující projekt staveb vyhlídkových věží, kterých za poslední dva roky vyrostlo na Šumavě pět.  

„Přístřešky jsme rozmístily na ta nejnavštěvovanější trasy národního parku. Řada z nich je úplně nová, některé nahradily ty staré, již nevyhovující. Nastavujeme v národním parku vyšší standard přesně podle potřeb našich návštěvníků. Reagujeme tím i na některé připomínky a požadavky, které se nám dostávají ze strany turistů. Jsme rádi za každý podnět a připomínku, o všem pečlivě diskutujeme a v případě dobré inspirace vycházíme lidem vstříc. I proto se v dalších měsících mohou návštěvníci Šumavy těšit na další novinky,“ uvádí Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

Přístřešky o rozměrech zhruba 4×6 metrů jsou vyrobené ze šumavského dřeva. Střecha je typicky šumavská s polovalbou a boční stěny budou ze dvou nebo i ze tří stran zakryty, aby dovnitř nefoukalo. „Uvnitř je vždy stolek a lavice, kde mohou turisté odpočívat a přitom pozorovat okolní krásnou přírodu,“ vysvětluje Pechoušek. Posedět na nových lavicích na Pramenech Vltavy, Knížecích Pláních, na Bučině, Na Horské Kvildě, u Prášil, Českých Žlebů nebo u Stožecké kaple.

Naše voda, foto NP Šumava

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství