Správa NP Šumava otevře nový most přes řeku Vydru

28. listopadu 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

most přes Vydru

Ve středu 5. prosince proběhne slavnostní otevření nového mostu přes řeku Vydru, který bude nedaleko Antýglu u Srní na území Národního parku (NP) Šumava. Informoval o tom dnes mluvčí parku Pavel Pechoušek.

Most (na ilustračním foto jeho usazování) je zhruba třicet metrů dlouhý a dva metry široký a bude sloužit pro zlepšení komfortu turistů, kteří na Šumavu vyrazí. Stojí v jedné z turisticky nepřitažlivějších částí Šumavy nedaleko místa, kde kdysi stávala Hálkova chata. Nový most bude stát na místě, kde historicky stála lávka přes Vydru, po které kdysi chodil i Karel Klostermann. Toto místo leží na stezce, které spojovalo Modravu s územím okolo Čeňkovy pily. Vystřídá stávající lávku, která je asi o sto metrů dále po proudu řeky a již nevyhovovala požadavkům statiků, musela se několikrát opravovat a v budoucnu by mohla ohrožovat zdraví turistů.

Sraz zájemců o účast na slavnostním otevření je 5. prosince v 9:30 je na parkovišti na Antýglu. Zúčastní se jej mimo jiné Ivana Pěčová, starostka Srní, Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava, Václav Sklenář, občanské sdružení Karel Klostermann či Emil Kintzl z Klubu českých turistů.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla