Správa KRNAP připravuje i letos tisícovku akcí pro veřejnost

9. ledna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Keywords: nálady

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) už má zpracován kalendář akcí pro veřejnost na letošní rok. Informoval o tom dnes mluvčí KRNAP Radek Drahný s tím, že každoročně připravuje Správa pro veřejnost na 1 000 různých akcí.

„Mezi naše neúspěšnější programy patří ty z cyklu „Nás učí příroda“ jako například Proč je hořec hořký, Zima a zejma v Krkonoších nebo Žabí námluvy. Absolutně nejúspěšnějším je program Jelen, seznamte se…, na němž účastníci zaplní kapacitu zpravidla během několika hodin,“ říká Michal Skalka, vedoucí pracoviště environmentálního vzdělávání Správy KRNAP. Dalšími hojně navštěvovanými programy jsou Fotovycházky nebo Horskou pěšinou. Kromě těchto akcí pořádáme v celém regionu množství přednášek pro všechny stupně škol a programy na horských boudách. Speciální akce nabízí pro příchozí i Krtek – Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání ve Vrchlabí (http://www.krnap.cz/kcev-krtek/). Mimo akce ekologické výchovy vedeme komentované prohlídky výstav v Krkonošských muzeích a pořádáme každoročně například Masopust, Dožínky nebo Řemeslnické léto.

Správa KRNAP plánuje pro letošek také novinky. „Každý rok se snažíme připravit v našich programech něco nového. Letos například připravujeme nový program o plži s názvem Tajemství vřetenovky utajené krkonošské. Ta žije jenom v Krkonoších a skrývá mnohá tajemství – třeba to, že ji odborníci zatím viděli lézt po stromech pouze nahoru, nikoli dolů. V Krtkovi letos začneme dělat nový program Mikroskopičiny. Na něm účastníci programu díky speciálním mikroskopům a binokulárním lupám nahlédnou do světa, který lidským okem není běžně vidět,“ doplnil Skalka.

Kalendář akcí Správy KRNAP je ke stažení na adrese http://www.krnap.cz/brozury/. K plánovaným akcím existuje i video, které lze shlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=OLVCYDUqr_8&feature=youtu.be

Naše voda, ilustrační foto KRNAP

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině