Správa KRNAP opravuje lesní cesty poničené povodněmi

11. července 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

KRNAP - lávka oprava

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) plánuje letos opravit 24 úseků lesních cest a turistických chodníků po celých horách v celkové délce 8,4 kilometru. Informoval o tom dnes mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Mnohé z nich byly totiž podle mluvčího v nevyhovujícím stavu a řada z nich byla poničena povodněmi či přívalovými dešti v roce 2013, 2016 a 2017. Na tyto opravy získala KRNAP prostřednictvím zřizovatele – Ministerstva životního prostředí, zvláštní finanční dotace.

„Podařilo se nám získat dotace na opravy řady lesních cest a turistických chodníků,“ uvedl ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. „Letos nejsou práce již tak rozsáhlé jako v minulých letech, přesto se návštěvníci s pracovníky a stavební technikou na některých cestách potkají. Naší maximální snahou je pracovat za provozu, tedy neuzavírat cesty. Úseky, kde budou dělníci pracovat, budou označeny a ve většině případů je bude možné obejít. O všech omezeních se lidé dozvědí na našich internetových stránkách http://www.krnap.cz/omezeni-na-cestach/ nebo na krkonošských informačních centrech,“ vysvětlil Hřebačka.

Povětšinou se jedná o opravy poničeného povrchu cest a opravy podélného nebo příčného odvodnění. Použity budou běžné technologie, ale také v horách osvědčené štětování. Cílem všech těchto prací je zamezení další devastace cest a také zvýšení komfortu návštěvníků hor.

Projekty jsou spolufinancovány Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Naše voda, foto KRNAP

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině