Spor o rybník trvá 18 let

Aktualizováno 19. února 2014 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Rybářství a rybníkářství

bahno-stopy1

Těžko uvěřitelný maraton a zápas s úředníky i představiteli malé obce na Jevišovicku zažívá soukromý zemědělec z Rozkoše Pavel Plíšek. O případu informoval Znojemský deník.

Po předcích získal Plíšek v restituci pozemky, část z nich však leží pod vodou. Tedy až do minulého týdne ležela. Rybník, o který se Plíšek pře s vedením obce už od roku 1996, obec nyní nechala vypustit.

„Nevím, kdo to byl. Jen mě udivuje, že když nám úředníci tvrdili, že pokud rybník vypustíme, tak nám hrozí až dvousettisícová pokuta kvůli ohrožení nějakých živočichů, se najednou dozvídám, že je rybník bez vody,“ uvedl Deníku se Pavel Plíšek.

Vypustit rybník se rozhodli představitelé obce. „Udělali jsme to proto, neboť jej chceme nechat zaměřit a zlegalizovat. Z jedné třetiny je totiž rybník obecní. Počítáme s tím, že zatopený zůstane jen náš pozemek a panu Plíškovi zůstane kus země, kde je biokoridor,“ řekla starostka Rozkoše Zelníčková. Obec se tak zjevně snaží ukončit letitý spor o malý rybník.

Majitel většiny pozemků pod rybníkem Plíšek má nyní v ruce rozhodnutí krajského úřadu o tom, že hráz rybníka, vybudovaná v osmdesátých letech minulého století na černo, se nemusí odstraňovat. Redakci Deníku rozhodnutí kraje potvrdil i mluvčí Jiří Klement.

Zdroj a více: Deník.cz, ilustrační foto

 

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství