Soutěž „I love kohoutková“ – výzva pro středoškoláky

23. března 2012 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

voda-sklenice6

Společnosti skupiny Veolia voda vyhlašují u příležitosti Světového dne vody 2012 novou výchovně vzdělávací soutěž „I love kohoutková“ pro studenty středních škol ve věku 15 -18 let. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Moravská vodárenská Helena Koutná.

Cílem projektu „I love kohoutková“ je podle mluvčí zvýšení environmentálního povědomí u studentů středních škol a zároveň propagace pitné vody z vodovodu jako nápoje každodenní spotřeby, který je šetrný vůči přírodě (bez plastových obalů a dopravy).

Úkolem studentů je vytvořit krátké video (délka 30s – 3 min) ve formátu AVI, MOV, MPG či WMV, ve kterém vyjádří svůj pozitivní vztah ke kohoutkové vodě. Video může být animované či hrané a musí obsahovat důvody, proč je dobré pít vodu z kohoutku. Do soutěže se mohou přihlásit studenti středních škol ve věku 15-18 let, a to buď jako jednotlivci nebo ve skupinkách 2 – 4 členů. Pro přihlášení je potřeba zaslat email na soutez@kohoutkova.cz a uvést název a adresu školy, třídu, počet studentů ve skupince a telefonní číslo a email kontaktní osoby. Nejpozději do 31. 5. 2012 pak mohou studenti zasílat své projekty na adresu společnosti Moravská vodárenská, a.s., která je se soutěží oslovila. Videa budou hodnocena nejdříve v regionálních kolech počátkem června a posléze v kole celostátním dle těchto kritérií –obsahu, kreativity, originality, kvality zpracování a technického provedení. Vyhlášení celostátních vítězů proběhne v druhé polovině června. Nejúspěšnější kolektiv studentů získá finanční cenu 20 000 korun, druhou cenou je digitální fotoaparát a třetí cenou odborné publikace.

Pokud Vás soutěž zaujala a souhlasíte s pravidly uvedenými níže, přihlaste se do soutěže na soutez@kohoutkova.cz. V emailu  nezapomeňte uvést název a adresu školy, třídu, počet studentů ve skupince, telefonní číslo a emailovou adresu kontaktní osoby).

Podrobné informace a pravidla soutěže naleznete na http://www.smv.cz/voda-hrou.html.

Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace