Soukromí zemědělci představí na Techagru projekt „Voda, půda, sedláci“

4. dubna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

skot - rybník - krajina - ASZ -  IMG_6829

Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) zahájí dnes na tiskové konferenci na brněnském výstavišti v rámci veletrhu Techagro projekt „Voda, půda, sedláci“. Informovala o tom mluvčí ASZ Šárka Gorgoňová.

Součástí projektu jsou dva celodenní semináře a tři selské slavnosti na farmách členů ASZ, na nichž vystoupí odborníci na problematiku vody s nabídkou postojů a řešení pro zadržování vody v krajině a hospodárnější nakládání s vodou. Cílem připravovaných akcí je zejména napravit vztah společnosti k vodě a snahou přispět k žádoucímu „návratu ke kořenům“, v nichž hraje významnou roli schopnost porozumět vodním režimům v krajině a zvýšit odpovědnost v hospodaření s vodou ve všech rovinách tohoto sousloví. Dostatek vody a kvalitní půdy byly totiž pro sedláky odjakživa přirozenou prioritou a nezbytnými podmínkami pro zemědělské hospodaření.

Tisková konference se koná od 14.00 hodin v sálu C Kongresového centra na brněnském výstavišti.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství