Soud: Označení BUD vlastněné Budějovickým Budvarem je neplatné

6. prosince 2013 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

ilustračka soutěž o pivo roku

Francouzský odvolací soud rozhodl, že označení původu „BUD“ vlastněné českým pivovarem Budějovický Budvar je neplatné. Informoval o tom deník E15.

Soud tak podle listu potvrdil dřívější výrok soudu nižší instance, proti kterému se Budvar odvolal. V tiskové zprávě o tom také ve čtvrtek 5. prosince uvedla nadnárodní pivovarnická skupina Anheuser-Busch InBev, tedy konkurent Budvaru. Budějovický Budvar podle mluvčího Petra Samce zvažuje, zda podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Francouzský odvolací soud rozhodl, že značka „BUD“ nemůže být ve Francii chráněna jako označení původu. Rozhodnutí podle firmy Anheuser-Busch InBev posiluje její pozici v oblasti ochranných známek ve Francii. „Rozhodnutí soudu není dosud pravomocné. S našimi právníky nyní analyzujeme naše šance na úspěch v případném dovolání k Nejvyššímu soudu,“ řekl ČTK mluvčí Budvaru Samec.

Evropský Úřad pro harmonizaci na vnitřním trhu (OHIM) v polovině roku udělil společnosti AB InBev registraci pro ochrannou známku „BUD“ v celé Evropské unii. Úřad tak učinil poté, co českobudějovický Budvar letos v lednu spor o tuto známku u soudu EU prohrál.

Zdroj: www.e15.cz, ilustrační foto Český svaz pivovarů a sladoven

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony