Součástí prezentace Lesů ČR na EXPU v Miláně je interaktivní rybník

2. října 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Lesy ČR - EXPO expozice

Prvních čtrnáct říjnových dní je v českém pavilonu milánského EXPA k vidění expozice státního podniku Lesy České republiky (Lesy ČR) s interaktivním rybníkem v centru lesnické expozice. Připomíná to mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Expozice lesů je přitom hodně zaměřena na děti. „Děti zaujme lesní pedagogika, výroba hraček z českého olšového dřeva i naučně-zábavné hrací panely. Dospělým představíme historický vývoj českého lesnictví. Sportovně naladěné návštěvníky pozveme třeba do Libereckého kraje na Singltrek pod Smrkem, kde se podařilo přirozeně spojit běžné lesnické hospodaření s netradiční sportovní aktivitou,“ uvedl Radovan Srba, obchodní ředitel podniku Lesy ČR.  Tento projekt mimo jiné ocenila v roce 2011 mezinárodní organizace IMBA, která rozvíjí terénní cyklistiku po celé planetě. Singltrek pod Smrkem byl v roce 2011 jedinou evropskou sítí stezek v lesích, která v konkurenci sedmi známých severoamerických destinací získala dané ocenění.

Na EXPU se podnik prezentuje také prostřednictvím lesnické pedagogiky. „Jde o způsob živé komunikace lesníků s veřejností, každoročně tak oslovíme více než sto tisíc školáků, jejich rodičů i učitelů,“ řekl generální ředitel Daniel Szórád. Podnik představí návštěvníkům výstavy také 3D model dřevěné lávky na Veveří u Brna a Brněnské přehrady, která získala v roce 2011 cenu Dřevěná stavba roku. Kromě jiného se budou promítat nové filmy o podniku Lesy ČR, které dosud nebyly odvysílány.
Naše voda, plánek expozice: Lesy ČR

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě