Součástí nových protipovodňových staveb v Táboře jsou i mobilní stěny

13. února 2015 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Prevence povodní, voda v krajině

proti

Součástí právě dokončovaných protipovodňových staveb v Táboře na Lužnici jsou i mobilní stěny.  Jak oznámila radnice, v minulých dnech proběhla za účasti HZS, Sboru dobrovolných hasičů, pracovníků Technických služeb Tábor a dalších odborných pracovníků města Tábora zkouška stavby tohoto mobilního protipovodňového hrazení.

Hrazení, které tímto předal zhotovitel stavby městu Tábor, jako součást vybudovaných protipovodňových opatření, přesně padlo do míst, kde mělo a spolu s vybudovanou protipovodňovou zdí vytvořilo jednotný protipovodňový celek.

Současně na stavbě pokračují práce na dokončování kamenných obkladů protipovodňové zdi z návodní strany a budování odpočinkové části břehových partií. Dokončují se definitivní tvary výhonů, buduje se stezka pro pěší a cyklisty a vysazují se stromy. Kamenný obklad bude proveden pouze z návodní strany zdi. Ze strany vlastní Lužnické ulice zůstane zeď v provedení tak, jak je v současné době, tj. vlastní zeď pohledový beton s korunou obloženou kamenem stejným jako obklad návodní strany. Pouze v místech, kde bude v případě krizových povodňových stavů zeď navýšena pomocí mobilního hrazení, nebude koruna zdi obkládána.

Zdroj a foto: město Tábor

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině