Současné podmínky v dopravě na Labi jsou neudržitelné

Aktualizováno 17. května 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

Labe1

Ministři dopravy a životního prostředí vyjádřili svou vůli konečně po 20 letech dohadů rozhodnout o výstavbě plavebního stupně na Labi. Na konferenci Doprava na Labi se shodli, že vodní doprava do České republiky patří a současné podmínky Labe nejsou dále udržitelné.  Uvedlo to ministerstvo dopravy ve své zprávě.

Ministr životního prostředí tak očekává brzké předložení doplněné dokumentace posouzení vlivů na životní prostředí EIA a slíbil, že se jeho resort jí bude kvalifikovaně a odpovědně zabývat.

Na konferenci zazněly výzvy ze strany podnikatelského sektoru, aby se celý proces v co nejkratší době dokončil a zlepšení podmínek pro plavbu na Labi se stalo realitou.

Velký prostor byl věnován diskuzi o variantách, jak plavební podmínky zlepšit. Zazněly tak nejen argumenty z akademické sféry ČVUT, projektantů i dopravců, proč jiné řešení než pomocí plavebního stupně Děčín není vhodné, tak také názory některých nestátních organizací a dalších účastníků, kteří naopak doporučují řešení bez výstavby jezů.V daném časovém prostoru pro konferenci dostali všichni účastníci možnost vyjádřit veřejně a svobodně svůj názor, což může přispět ke vzájemnému vysvětlení svých postojů. „Nastal tak první krok ke konstruktivnímu dialogu,“ uvedlo ministerstvo dopravy.

Naše voda, foto:MD

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony