Sokolov pokračuje v obnově čistírny vod, letos za sedm milionů

19. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

COV-Ricany

Sokolov pokračuje v postupné modernizaci čistírny odpadních vod. Po loni dokončené rekonstrukci hlavní technologie chce postupně obnovovat další části. Letos bude investovat sedm milionů korun do lapáku písku, řekl ČTK místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).

„Díky dotaci jsme udělali rekonstrukci hlavní části čistírny. Ale zbývají některé věci, které se nevešly do dotace a které budeme muset postupně dělat ze svého. Jde například o zateplení budov, rekonstrukce osvětlení, ale i části technologie,“ popsal Jakobec.

Loni tak už město opravilo česle na vstupu do čistírny, na letošek naplánovalo výměnu lapáku písku. Zařízení odstraňuje hrubší nečistoty, které by mohly poškodit technologii čistírny.

Sokolov chtěl původně celou rekonstrukci zajistit s pomocí dotace. Vedení města vybíralo z několika možností a nakonec využilo dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Do podmínek projektu se ale nevešly některé části rekonstrukce. Rozpočet projektu ve výši 100 milionů nakonec při výběru dodavatele klesl na 70 milionů korun.

Podle Jakobce budou dílčí investice pokračovat ještě asi pět let, než bude čistírna zcela hotova. Řádově by na tyto účely měl Sokolov vydat ještě asi 30 až 40 milionů korun.

Čistírna odpadních vod má podle Jakobce po rekonstrukci dostatečnou kapacitu, aby sloužila jak pro samotné město Sokolov, tak případně i okolní obce. Počítá do budoucna i s možným napojením průmyslové zóny u Starého Sedla, pokud někdy vznikne.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace